Rrjeti e kryqëzoi se ka kopjuar Elvana Gjatën, reagon për herë të parë Elhaida Dani

Rrjeti e kryqëzoi se ka kopjuar Elvana Gjatën, reagon për herë të parë Elhaida Dani

10:08, 25/09/2021
A+ Aa A-

Elhaida Dani ka publikuar para disa ditësh albumin e saj të ri të titulluar “Zanin”.

Ndryshe nga herët  etjera, kësaj radhe albumi i këngëtares u prit me kritika të shumta pasi ndjekësit në rrjetet sociale e kanë akuzuar këngëtaren se ka kopjuar Elvana Gjatën.

Albumi i kësaj të fundit u publiku mujin që lamë pas shoqëruar me vidoekplipe përkatëse.

 Pas akuzave që i janë bërë online, Dani reagoi për herë të parë dje gjatë intervistës për “T7”.

Artistja, e cila është zhvendosur në Itali prej nëntë vitesh, mohoi ta ketë kopjuar Gjatën.

“Nuk është e vërtetë, por të them të drejtën që Elvana ka qenë e para që risolli muzikën shqiptare në këtë lloj stili, në këtë lloj mënyre sa më moderne dhe e kam vlerësuar shumë, sepse duhej ta bënte dikush. Elvana e bëri aq mirë sa e riktheu në modë le të themi dhe i la hapësirë çdo artisti tjetër për ta bërë”,- tha Elhaida.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco