'Ishte përdhunues’ regjizori habit me deklaratat për aktorin e njohur

'Ishte përdhunues’ regjizori habit me deklaratat për aktorin e njohur

09:28, 25/09/2021
A+ Aa A-

Regjisori i filmit “No Time to Die’ është shprehur se personazhi i uajtur nga i ndjeri Sean Connery në thelb ishte një përdhunues.

Në “Goldfinger” të vitit 1964 James puth me forcë Pussy Galose, pavarësisht përpjekjeve për ta shmangur ngacmimet e përsëritura të tij.

Në “Thunderball”, publikuar vitin e ardhshëm, Bond përsëri puth një grua kundër vullnetit të saj (një infermiere) dhe më pas kërcënon t’i tregojë shefit të saj për një incident në klinikën e saj ,nëse ajo nuk bën seks me të.

Ndër të tjera ai tha se producentja Barbara Brokoli në bashkëpunim me t kanë marrë vedime të vetëdijmshme për tu dhënë rolet e forta ersonazheve femra .

“Ju nuk mund ta ndryshoni Bond brenda natës në një person tjetër. Por ju patjetër që mund të ndryshoni botën përreth tij dhe mënyrën se si ai duhet të funksionojë në atë botë, ” tha Fukunaga për The Hollywood Reporter.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco