Pas kujdestarisë së fëmijëve, ja me çfarë akuze përballet çifti Angelina Jolie dhe Brad Pitt në gjyq

Pas kujdestarisë së fëmijëve, ja me çfarë akuze përballet çifti Angelina Jolie dhe Brad Pitt në gjyq

10:24, 23/09/2021
A+ Aa A-

Angelina Jolie dhe Brad Pit edhe pse ka disa muaj që i kanë dhënë fund lidhjes së tyre, duket se akoma janë në një ‘luftë’ të hapur mes tyre.

Deri më tani ata po ‘luftonin’ për të fituar kujdestarinë e fëmijëve, ndërsa ditën e djeshme ata janë përplasur sërish në gjyq për jë pron ëtë tyren në Francë.

Bëhet fjalë për një vend ku ata i thanë “po” njëri-njëri tjetrin dhe lidhën jetët e tyre bashkë.

Sipas mediave të huaja, Jolie akuzohet se do t’i shesë aksionet e saj, por pa lejuar që ish-bashkëshorti t’i blejë ato.

Pit, nga ana tjetër është shprehur se ata kishin rënë dakord që në raste ndarje të mund të blinin pronat e njëri-tjetit.

"Vlen të përmendet se gjatë katër viteve të fundit, Nouvel [kompania e Jolie] nuk veproi në interesin më të mirë të Quimicum duke vonuar sistematikisht miratimin e llogarive vjetore dhe rinovimin e menaxherit,” thuhet në padi.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco