Lajmi i fundit

SYRI TV LIVE/ 'Foltorja', Sali Berisha takim me demokratët në Dibër

Pesë shenja të zodiakut që kanë më pak gjasa të vendosin për martesë

Pesë shenja të zodiakut që kanë më pak gjasa të vendosin për martesë

17:09, 21/09/2021
A+ Aa A-

Edhe pse ideja e martesës dhe gjetja e një shpirti binjak është kuptimi i jetës për disa, disa ende e shikojnë këtë ide ndryshe dhe nuk e duan aspak. 

Në varësi të karakteristikave të caktuara të shenjave të zodiakut, mund të "supozohet" se cilët janë ata që shmangin lidhjen e përhershme.

Karakteristikat që mund të presupozojnë një mundësi më të madhe ose më të vogël të zgjedhjes së një martese dhe lidhje të qëndrueshme me një partner janë ato të tilla si angazhimi, nevoja për liri, perfeksionizmi dhe dëshira për kontroll.

Në çdo rast, disa shenja "anojnë" më shumë drejt martesës sesa të tjerat. 

Më poshtë është një listë e atyre që konsiderohen të jenë më të vështirë për të "shkelur mbi një gur të çmendur" se të tjerët.

Ujori bën miq të jashtëzakonshëm, por nevoja e tyre për liri e kombinuar me frikën e intimitetit emocional shpesh i pengon ata të martohen, raporton Popsugar. 

Ata janë më të përshtatur me nevojat e botës, gjë që i sfidon ata të përqëndrohen vetëm në një person individual për një periudhë më të gjatë.

Shigjetarët janë zakonisht 'endacakë' dhe shumë rrallë pushojnë. 

Ata janë të prirur për kërkime dhe ndryshime të vazhdueshme, gjë që e bën martesën të vështirë, sepse nga ana tjetër ata shohin "barin e dikujt tjetër si gjithmonë më të gjelbër".

Për shkak se ata duan të udhëtojnë dhe nuk u pëlqen një rutinë e vazhdueshme, një marrëdhënie monotone afatgjatë së shpejti mund t'i mërzisë ata.

Për shkak të perfeksionizmit, virgjëreshat gjithmonë përpiqen të përmirësojnë veten, të tjerët, proceset dhe gjithçka përreth tyre. 

Ata shpesh do të mashtrohen duke menduar se kur gjithçka të "rregullohet" ata do të martohen, por meqenëse asgjë nuk u duket aq mirë, martesa vazhdimisht pezullohet.

Binjakët duan të dalin dhe të argëtohen, por kur vjen puna tek lidhja, ata shpesh janë të pasigurt. 

Kjo është pjesërisht sepse kur vendosni për një person, të gjitha mundësitë e tjera anulohen, dhe gjithashtu gjithçka është shumë e lehtë për ta të mërziten, gjë që e bën të vështirë për ta të vendosin t'i kushtohen përgjithmonë vetëm një personi.

Peshqit janë veçanërisht romantikë dhe imagjinatë, por kur bëhet fjalë për lidhjen afatgjatë, një imazh realist i një partneri mund të jetë "shumë i vështirë" për ta. 

Gjithashtu, ata shpesh janë të pavendosur dhe i vënë nevojat e njerëzve të tjerë para nevojave të tyre.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco