‘Gruaja ime nuk flinte e as nuk hante’, rrëfehet bashkëshorti i Angela Martinit

‘Gruaja ime nuk flinte e as nuk hante’, rrëfehet bashkëshorti i Angela Martinit

17:36, 16/09/2021
A+ Aa A-

Dragos Savulescu, bashkëshorti i Angela Martinit, ra në prangat e policisë në muajin gusht pas një kohe të gjatë në arratisje.

Ai u arrestua në Mykonos bashkë me një tjetër person në ishullin e famshëm, ku shpenzoi shifra marramendëse në restorante dhe jahte.

 

Biznesmeni rumun u la i lirë nga autoritetet greke pasi u verifikua që çështja e tij ishte mbyllur në Itali.

Gjykata italiane e mori vendimin për Dragos Savulescu-n, pavarësisht çdo pretendimi nga autoritetet rumune.

 

Ditë më parë çifti i famshëm kanë zbuluar se Dragos ka fituar përfundimisht pafajsinë në Greqi dhe se gjykata greke ka bllokuar përpjekjen e Rumanisë për ekstradimin e Dragos.

Së fundmi, Dragos dhe Angela Martini ka dhënë një intervistë për median greke “Protothema”.

 

Biznesmeni rumun e ka konsideruar të paligjshëm kërkesën e Rumanisë duke theksuar se ka ndërmend që të ngrejë padi ndaj autoriteteve rumune.

“Përveç faktit që kam humbur para dhe kohë, kam vuajtur shumë nga sulmet që vijnë nga media, të cilat bazoheshin në lajme të rreme. Ajo pësoi dëmtime psikologjike, gruaja ime as nuk mund të flinte dhe të hante.

Shëndeti ynë, imazhi ynë, jeta jonë e biznesit u prek. Ne duhet t’i kërkojmë qeverisë rumune të paguajë për këtë dëm serioz dhe mendoj se kemi shumë arsye legjitime për ta pretenduar këtë. Përveç kësaj, është çështje parimore të mos lejojmë që një regjim të shkatërrojë imazhin dhe jetën tonë. Ne duhet të inkurajojmë të tjerët të bëjnë të njëjtën gjë, pasi ne nuk jemi viktimat e vetme të regjimit, ka shumë të tjerë që po përjetojnë të njëjtën gjë,” u shpreh ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco