Shannon Doherty flet për sëmundjen: Kanceri tani është pjesë e jetës sime

Shannon Doherty flet për sëmundjen: Kanceri tani është pjesë e jetës sime

11:30, 16/09/2021
A+ Aa A-

Aktorja Shannon Doherty, më e njohur për rolet e saj në serialet "Beverly Hills" dhe "Charms", po lufton me kancerin e gjirit që nga viti 2015, dhe sëmundja tani është në fazat e saj përfundimtare.

Por aktorja tani eshtë në panel për filmin e saj të ardhshëm "Lista e një jete", i cili ndjek katër gra që janë diagnostikuar me kancer të gjirit.

"Ndjej se kam një përgjegjësi të flas publikisht për kancerin dhe ndoshta t'i edukoj njerëzit ashtu dhe t'u tregoj atyre se edhe ata në fazën e katërt të kancerit mund të jenë të gjallë dhe shumë aktivë," tha Shannon.

Ajo shtoi se burri i saj Kurt thotë se nuk do të thuhej kurrë se ajo kishte kancer.

"Unë kurrë nuk ankohem. Unë nuk jam duke menduar për këtë. "Kanceri tani është pjesë e jetës sime," thotë aktorja.

Aktorja u diagnostikua për herë të parë me kancer të gjirit në vitin 2015. Ajo është në remision që nga viti 2017, por vitin e kaluar ajo ndau lajmin me publikun se sëmundja ishte kthyer.

"Ka ditë kur pyes veten pse unë, dhe ka ditë kur pyes veten pse jo unë, pse dikush tjetër. Kush e meriton diçka të tillë? "Askush," tha ajo në atë kohë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco