Një regjistrim i John Lennon me këngë të pabotuara së shpejti do të dalë në ankand në Danimarkë

Një regjistrim i John Lennon me këngë të pabotuara së shpejti do të dalë në ankand në Danimarkë

09:46, 16/09/2021
A+ Aa A-

Një kasetë audio me një regjistrim të John Lennon që këndon këngë të pa publikuara gjatë qëndrimit të tij në Danimarkë në 1970 do të dalë në ankand më 28 shtator në Kopenhagen, njoftoi shtëpia e ankandeve Brun Rasmussen.

 

Regjistrimi, i vlerësuar midis 27,000 dhe 40,000 euro, zgjat 33 minuta dhe i përket katër burrave që takuan Lennon-in si adoleshent, i cili kaloi një pjesë të dimrit të viteve 1969-1970 në bregun perëndimor të Danimarkës.

"Regjistrimi është krejtësisht unik sepse është një bisedë. Ajo u regjistrua pas një konference për shtyp, kur nxënësit e shkollave të mesme, së bashku me disa gazetarë, biseduan me Lennon, i cili këndoi disa këngë për ta, " tha Brun Rasmussen për AFP nga shtëpia.

Legjendari Lennon këndoi këngën "Radio Peace", e cila nuk u botua kurrë.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco