Nicki Minaj kritikoi efektivitetin e vaksinave, Shtëpia e Bardhë bëri thirrje për një intervistë

Nicki Minaj kritikoi efektivitetin e vaksinave, Shtëpia e Bardhë bëri thirrje për një intervistë

09:37, 16/09/2021
A+ Aa A-

Pasi reperja amerikane Nicki Minaj kritikoi efektivitetin e vaksinave nga Shtëpia e Bardhë, ata e ftuan atë për një intervistë për t'i shpjeguar asaj pse imunizimi është i rëndësishëm, shkruan People.

Në fillim të kësaj jave, Minaj refuzoi të marrë pjesë në Met Gala sepse organizatorët kërkuan që të gjithë ata që hyjnë në ngjarje të vaksinohen.

Disa ditë më parë, ajo kishte shkruar një status në të cilën tregonte se si kushërira e saj e kishte marrë vaksinën, e ndjekur nga një sërë efektesh anësore.

Ajo shtoi se ajo vetë nisi kërkimet për të kontrolluar cilësinë e vaksinave.

"Stafi i Shtëpisë së Bardhë më ftoi të flisja dhe mendoj se është një hap në drejtimin e duhur. Unë do të shkoj. Unë do të vesh një kostum rozë të frymëzuar nga filmi" Legally Blonde "dhe do të jetë e qartë për të gjithë se jam serioze," shkroi Minaj.

Revista People kontaktoi një zëdhënës të Shtëpisë së Bardhë për të verifikuar saktësinë e këtij informacioni dhe mori një deklaratë të shkurtër: "Ne kemi vepruar si të gjithë qytetarët e tjerë, i kemi ofruar Nicki Minaj një bisedë telefonike me ekspertët tanë, të cilët do t'i shpjegojnë asaj me mirësi vaksinat janë dhe efektive ".

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco