Met Gala: Vajza e Madonës vazhdon të mos depilojë sqetullat, rrjeti vazhdon me kritikat

Met Gala: Vajza e Madonës vazhdon të mos depilojë sqetullat, rrjeti vazhdon me kritikat

11:24, 14/09/2021
A+ Aa A-

Lordes Leon, vajza më e madhe e Madonës legjendare, mbrëmë provokoi reagime kontradiktore në Met Gala.

Lordes u shfaq para Muzeut të Artit Modern në Nju Jork me një fustan me xixa që zbuloi një pjesë të madhe të trupit të saj.

Si një përkrahëse e pamjes natyrore dhe një përkrahëse e antidepilimit, Lordes ngriti duart me krenari dhe tregoi një tufë me qime nën sqetull.

Mos rruajtja ose depilimi nuk është asgjë e re. 

Lordes ishte dikur modeli i vetëm që eci në pasarela me këmbë, sqetulla dhe krahë të pa depiluar.

Emri i ceremonisë së këtij viti ishte "In America: A Lexicon of Fashion", dhe Mat Gala ishte dukshëm më i vogël dhe më intim në krahasim me vitet e mëparshme.

 Kodi i fanellës ishte "Pavarësia Amerikane".

Image

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco