Billy Eilish rikrijoi portretin e vjetër të Hollivudit në Met Gala 2021: Ajo dukej si Marilyn Monroe

Billy Eilish rikrijoi portretin e vjetër të Hollivudit në Met Gala 2021: Ajo dukej si Marilyn Monroe

10:03, 14/09/2021
A+ Aa A-

Adoleshentja më e njohur në botë i kënaqi të pranishmit në mbrëmjen e djeshme në Met Gala, kur ajo u shfaq para Muzeut të Artit Modern në Nju Jork me një fustan të gjatë luksoz kajsi me stilin e flokëve të legjendarit Marilyn Monroe.

 

Emri i ceremonisë së këtij viti ishte "In America: A Lexicon of Fashion", dhe Mat Gala ishte dukshëm më i vogël dhe më intim në krahasim me vitet e mëparshme. 

Kodi i fanellës ishte "Pavarësia Amerikane".

Billy Eilish, e cila më parë rikrijoi pamjen legjendare të Marilyn Monroe, kur u fotografua për kopertinën e American Vogue, kryeredaktori i së cilës tradicionalisht organizon Met Gala, ishte gjithashtu nikoqir dhe prezantues i mbrëmjes.

Glamuri i vjetër i Hollivudit korrespondon gjithashtu me epokën kur ajo u bashkua me albumin e saj të ri "Happier than ever", i cili flet për barrën e rritjes nën qendër të vëmendjes.

Billy falënderoi projektuesit për veshjen përmes Instagram, dhe vuri në dukje se veshja ishte bërë nga materiale natyrore, kështu që krijimi i saj nuk ndikoi në ndotjen e mjedisit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco