Willim dhe Kate zgjodhën këtë super destinacion për pushimet e verës, dhe duket parajsë e vërtetë

Willim dhe Kate zgjodhën këtë super destinacion për pushimet e verës, dhe duket parajsë e vërtetë

15:40, 05/08/2021
A+ Aa A-

Princi William dhe Kate Middlenton këtë verë duket se destinacioni i tyre i pushimeve pas disa ditë qëndrimi  në ishujt e Siçilisë, tashmë do të kthehen në Cornëall.

Zgjedhja e një destinacioni britanik nuk është aspak befasuese për vetë faktin se edhe pse rregullat kufizuese të pandemisë brenda Mbretërisë së Bashkuar janë hequr, kjo vijon të jetë një çështje mjaft shqetësuese për qytetarët.

Megjithatë, sipas një burimi thuhet se ky vend është një nga të parapëlqyerat të Princit William për një arsye shumë të fortë.

Në pushimet e vitit 1989, ai së bashku me nënn e tij Princeshën Diana zgjodhën këtë vend për të pushuar dhe duket se ky vend ka një lidhje shumë të veçantë shpirtërore me William.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco