Ricky Martin regjistron rutinën e tij të fytyrës për revistën Vogue

Ricky Martin regjistron rutinën e tij të fytyrës për revistën Vogue

17:57, 02/08/2021
A+ Aa A-

Këngëtari dhe aktori pop Porto Rikan Ricky Martin i tha revistës Vogue se çfarë lloj produkti përdor për të trajtuar lëkurën e fytyrës.

Ai filloi të performojë kur ishte vetëm 12 vjeç. Iu desh shumë kohë për të kuptuar rutinën që i përshtatej më së miri.

"Kur hyn në pubertet, lëkura jote thjesht" çmendet ". Pastaj më duhej të bëja make-up, gjë që e përkeqësoi më tej gjendjen. Unë me të vërtetë kisha shumë probleme. Përfundimisht më duhej të filloja të kujdesesha më shumë për veten time," thotë Martin.

Ai tani përdor ujë alkalik, sfunxherë që zvogëlojnë ënjtjen e zonës së syve, krem ​​hidratues dhe kube akulli që përmirësojnë qarkullimin e gjakut në fytyrë. 

Aplikon llak me kripë deti në majat e flokëve.

"Unë jam duke shkuar në turne me Enrique Iglesias në shtator. Do të më duhen 20 shishe me këtë llak. Një shishe? Një valixhe, më mirë të them," thotë ai.

Po ju tregoj për hapa të thjeshtë, të vegjël që më ndihmojnë të ndihem më mirë.

"Kur kujdeseni për veten tuaj së pari, atëherë mund të kujdeseni për gjithçka tjetër. Gjithmonë vendosni veten në radhë të parë," përfundon Martin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco