Çfarë po ndodh? Qindra modelë dalin ‘topless’ në rrugën e New York-ut

Çfarë po ndodh? Qindra modelë dalin ‘topless’ në rrugën e New York-ut

16:53, 26/07/2021
A+ Aa A-

Dita e djeshme, në pjesën më të madhe të New-York-ut njihet si ditë feste.

Kudo shihje pamje të pazakonta dhe njerëz nudo duke pozuar, por me trupin të mbuluar nga vizatimet shumëngjyrëshe dhe dizanjet nga më të ndyshme.

Në këtë festë, e cila njihet si ‘Dita e vizatimeve në trup”, morën pjesë rreth 45 modelë dhe 26 artistë.

Ata e ‘përdorën’ trupin e tyre për të promovuar mesazhe të ndryshme si dhe për ta shfrytëzuar disi për tu larguar nga momentet e krizës pandemike.

Modelët kshin ngritur tendat e tyre personale ku kanë lyer për disa orë trupat dhe turma të mëdha njerëzish u mblodhën për t’i ndjekur nga afër.

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco