Emily Ratajkowski sponsorizon Klubin e Basketbollit për adoleshentë

Emily Ratajkowski sponsorizon Klubin e Basketbollit për adoleshentë

11:01, 23/07/2021
A+ Aa A-

Dy skuadra basketbolli adoleshentësh në një qytet të vogël bregdetar irlandez së shpejti do të kenë një hap në hapin e tyre pasi të sigurojnë sponsorizim nga një supermodele amerikane.

Emily Ratajkowski iu përgjigj një thirrje për financimin e grupeve për djemtë nën 15 dhe nën 16 vjeç të Klubit të Basketbollit Bantry në County Cork përpara sezonit të ri.

"Mbështetja e saj ka vënë në zjarr grupin e skuadrave Snapchat ", tha trajneri Pat Curran.

Ai tha se familja e modeles, aktores dhe aktivistes kishte kohë që ishte "ngulitur" në komunitetin Bantry.

Prindërit e 30-vjeçares kanë një shtëpi në qytet dhe babai i saj John luajti për klubin e basketbollit "rreth 20 vjet më parë", tha Pat për BBC News NI.

Mbyllja e shumë bizneseve irlandeze gjatë bllokimit të vendit Covid-19 do të thoshte që klubi e kishte të vështirë të merrte sponsorizim këtë vit.

"Unë po flisja John natën tjetër, kështu që thjesht i thashë nëse Emily do të ishte e interesuar të sponsorizonte një nga ekipet," tha trajneri.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco