Çfarë zbulon tavolina juaj e punës për karakterin tuaj?

Çfarë zbulon tavolina juaj e punës për karakterin tuaj?

10:46, 23/07/2021
A+ Aa A-

Kur hyni në zyrën tuaj, me siguri menjëherë vëreni ndryshimin në një gjë - tavolinat. 

Ka nga ato që janë të pastra, të pastra, pa shumë gjëra, dhe ka edhe nga ato që janë plot me letra, filxhanë, dekorime ...

Pamja e një tavoline mund të zbulojë shumë për karakterin e një personi, dhe ju me siguri do të gjeni veten në një nga sa më sipër.

Një tryezë e çrregullt

Të gjithë kanë të paktën një koleg i cili njihet për një tryezë të çrregullt.

 Letra, stilolapsa, kabllo, postë, kuti ushqimore ...

Ata nuk shqetësohen gjatë punës. 

Njerëz të tillë janë kryesisht ekstrovertë, miqësorë me mjedisin dhe i sjellshëm. Ata janë kryesisht më kreativë se kolegët e tjerë, shkruan Večernji.

Tavolinë e rregullt

Kolegët që kanë gjithçka të rregulluar dhe pastër në tryezë, pa shumë zbukurime dhe detaje, shpesh u mungon krijimtaria dhe hapja ndaj të tjerëve. 

Sidoqoftë, ata janë shumë më të disiplinuar se të tjerët, u pëlqen të kenë gjithçka të planifikuar dhe t'u përmbahen detyrimeve të tyre.

Një tryezë plot ilaçe

Është një person në çdo zyrë që ka një tryezë plot me ilaçe. 

Nga ilaçet kundër dhimbjeve, petëzat e fytit, aspirina, copa Nuk ka asgjë. 

Personat e tillë janë më pak të përqendruar, shpesh janë logjikisht të sëmurë, por edhe të paorganizuar.

Një tryezë plot pajisje teknike

Kufje, dy monitorë, tastierë, altoparlantë, tabletë…

A e dini atë koleg që ka çdo pajisje të mundshme nga tregu në tryezën e tij? Ai është ndoshta më kreativi nga të gjithë dhe me një humor miqësor.

Njëqind plot vogëlsira personale

Fotografi familjare, zbukurime me ngjyra të preferuara, qirinj, qirinj të bukur - kjo është padyshim një përshkrim i tryezës së një personi që është i gëzuar, ka ide të shkëlqyera, është i hapur për të tjerët dhe një nga më të preferuarit në zyrë. 

Një person i tillë ndihet rehat në vendin e tij të punës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco