Avokatja e re Britney Spears po planifikon një qasje agresive për të vazhduar gjyqin

Avokatja e re Britney Spears po planifikon një qasje agresive për të vazhduar gjyqin

10:10, 21/07/2021
A+ Aa A-

Britney Spears ka punësuar një avokat të ri, Mathew Rosengart, i cili tashmë ka theksuar se ai po planifikon një qasje agresive në luftën për të hequr konservimin (kujdestarinë e detyruar), e cila u prezantua në 2008.

Rosengart iu drejtua medias dje duke thënë se ai është mirënjohës që ka mundësinë të punojë për këtë çështje.

"Unë jam mirënjohës gjykatëses Brenda Penny për njohjen që unë mund dhe duhet të punoj për këtë çështje. Përveç kësaj, unë do të doja të falënderoja të gjithë tifozët dhe ndjekësit e Britney Spears. Mbështetja që kemi marrë prej tyre është e mahnitshme," tha ai.

Fjalimi përfundoi duke thënë se ai planifikoi një qasje agresive në luftën për t'i dhënë fund kujdestarisë së Jamie Spears ndaj këngëtarit:

"Nëse Jamie e do vajzën e tij, atëherë ai do të kuptojë se është koha të tërhiqet në mënyrë që ajo të ketë një jetë të shëndetshme dhe produktive. "

Një burim i afërt me Britney i tha People se këngëtarja është jashtëzakonisht e kënaqur me avokatin e ri dhe se ajo pret me padurim vazhdimin e gjyqit sepse beson se do të ketë sukses në synimin për të hequr konservimin.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco