Kanye West padit Walmart për shitjen e atleteve false Yeezy

Kanye West padit Walmart për shitjen e atleteve false Yeezy

11:58, 25/06/2021
A+ Aa A-

Kanye West dhe brandi i atleteve te tij Yeezy kanë paditur Walmart, duke i akuzuar ato për shitjen e këpucëve të rreme.

Konkretisht, ankesa e reperit miliarde , e paraqitur të enjten në gjykatën e Kalifornisë në Los Anxhelos, pretendon se ato kanë shitur versione false të diapozitivave të tij me pamje të çuditshme.

Paraqitur vitin e kaluar me një çmim me pakicë prej 75 $, diapozitivët e mirëfilltë Yeezy fillimisht bënë krahasime të pahijshme me Crocs .

Sidoqoftë, ata "menjëherë" u shitën dhe tani i shesin me një çmimj trefish më të lartë se në tregun sekondar, sipas padisë.

Ndërsa Yeezy i ka dërguar Walmart paralajmërime ligjore duke kërkuar që ajo të heqë atletet ripoff nga faqja e saj, ajo deri më tani nuk ka arritur ta bëjë këtë, sipas padisë.

"Walmart po bën tregti flagrante të popullaritetit të markës së tij Yeezy,duke ofruar për shitje një version imitues të Yeezy Foam Runner", shkruhet në padi.

Më poshtë, foto e këpucëve false dhe të vërteta Yeezy Foam Runner:

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco