Harrison Ford plagoset gjatë xhirimeve të filmit 'Indiana Jones 5'

Harrison Ford plagoset gjatë xhirimeve të filmit 'Indiana Jones 5'

18:07, 23/06/2021
A+ Aa A-

Harrison Ford ka pësuar një dëmtim në shpatull ndërsa po provonte një skenë lufte për filmin e fundit të Indiana Jones.

Ylli i Hollywood-it është rikthyer në rolin e arkeologut me të gjitha veprimet në moshën 78-vjeçare. 

Filmi i pestë dhe i fundit në seri ka qenë duke xhiruar në Mbretërinë e Bashkuar javët e fundit dhe pritet të dalë në treg në 2022.

Studioja e filmit Disney nuk zbuloi ashpërsinë e dëmtimit të Ford, por tha se orari i xhirimeve do të rregullohej gjatë "javëve të ardhshme".

Nuk është aksidenti i parë i aktorit në një set filmik. 

Ndërsa po filmonte një film të Star Wars shtatë vjet më parë, ai u shtyp nga një derë hidraulike e Millennium Falcon, zanat i pilotuar nga karakteri i tij Han Solo.

Ai pësoi një këmbë të thyer dhe duhej të transportohej me ajër në spital. Një gjykatë dëgjoi se ai mund të ishte vrarë .

Ford gjithashtu ka qenë i përfshirë në një numër

incidentesh si pilot . Në vitin 2017, ai gabimisht zbarkoi avionin e tij me një motor në një autostradë të aeroportit amerikan, duke humbur për pak një avion që mbante më shumë se 100 njerëz.

Në vitin 2015, ai theu krahun dhe pësoi lëndime të lehta në kokë në një ulje përplasjeje në Kaliforni.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco