Horoskopi javor 21- 27 qershor 2021: Venusi hyn në Luan

Horoskopi javor 21- 27 qershor 2021: Venusi hyn në Luan

11:30, 19/06/2021
A+ Aa A-

KĂ«tĂ« javĂ« planeti Venus do tĂ« lĂ«rĂ« shenjĂ«n e Gaforres pĂ«r tĂ« hyrĂ« nĂ« atĂ« tĂ« Luanit, gati pĂ«r t’i dhĂ«nĂ« kaq shumĂ« pasion tĂ« gjitha shenjave tĂ« zjarrit.

Zbuloni me ne se çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë javë!

Dashi: jini të durueshëm ...

I dashur Dashi, planeti Venus do të qëndrojë në një pozitë të pafavorshme për shenjën tuaj deri të Dielën: nëse gjërat nuk shkojnë mirë me partnerin tuaj, jini të durueshëm dhe mos merrni vendime të nxituara, sepse nga java tjetër yjet do të favorizojnë dialogun dhe pasionin mes jush. Lajme të mira në vendin e punës të mundshme ndërmjet të mërkurës dhe të enjtes. Të Premten dhe të Shtunën do të duhet të duroni një hënë paksa nervoze.

Demi: kini kujdes nga Afërdita ...

I dashur Demi, duke filluar të Dielën e ardhshme, planeti Venus do t'ju kthejë shpinën , duke filluar një periudhë mjaft të komplikuar për sa i përket ndjenjave. Bëni kujdes, pra, të mos lini pyetje pa përgjigje: përfitoni nga ditët e hënë dhe e martë, në të cilën do të keni një hënë të shkëlqyeshme së bashku, për të përballuar çdo bisedë me partnerin tuaj për të cilin ju intereson. Pak më shumë stres në vendin e punës.

Binjakët: hëna e kundërt ...

Të dashur Binjakë, këtë javë do të duhet të duroni një hënë në opozitë të Mërkurën dhe të Enjten, në të cilën mund të lindin disa fatkeqësi, veçanërisht në vendin e punës. Mos u shqetësoni shumë, megjithatë: keni në favor Jupiterin dhe Mërkurin , i cili së shpejti do t'ju sjellë zgjidhje interesante dhe mundësi të reja. Marsi në një pozicion të favorshëm ju jep shumë energji dhe një avantazh.

Gaforrja: lamtumirë Venus!

E dashur Gaforre, shijoni dhe pak ditë Venusin në shenjën tuaj: duke filluar nga e diela, në fakt, planeti i dashurisë nuk do të jetë më në shenjën tuaj! Nëse nuk e keni bërë ende atë hap shtesë drejt partnerit ose personit që ju pëlqen, mos hezitoni. 

Luani: mirëseardhja, Venus!

I dashur Luan, duke filluar nga e diela, planeti Venus do të hyjë në shenjën tuaj , duke shënuar fillimin e një periudhe shumë me fat për sa i përket ndjenjave! Në javët në vijim, dashuria do të jetë protagonistja e vërtetë e jetës tuaj, pavarësisht nëse jeni akoma beqare apo tashmë në një çift ... Ndërkohë, shijoni ditët e së Mërkurës dhe të Enjtes, kur do të keni një hënë të bukur me fat për t'ju buzëqeshur.

Virgjëresha: favorizohet dialogu me partnerin!

E dashur Virgjëreshë, deri të Dielën mund të mbështeteni në një Venus me pamje të mirë : përfitoni nga ndikimi pozitiv i planetit të dashurisë për të deklaruar veten para një personi të veçantë, ose për të përballuar atë fjalim të famshëm me partnerin tuaj ... Ditët më të mira për dialogu, gjithashtu i favorizuar nga hëna, do të jenë e premte dhe të shtunë. Në punë, disa pengesa janë të mundshme midis të mërkurës dhe të enjtes.

Peshorja: surpriza të këndshme!

E dashur Peshore, dhimbjet tuaja të dashurisë janë gati të mbarojnë! Duke filluar nga e diela, më në fund, planeti Venus do të fillojë të ndihmojë jetën tuaj të dashurisë. Ndërkohë, kushtojini vëmendje ditëve: të Premte dhe të Shtunë, kur mund të lindin diskutime të nxehta me partnerin. Nga ana tjetër, ambienti i punës është i favorizuar: midis të mërkurës dhe të enjtes, falë një hëne të bukur, mund të ketë disa të papritura.

Akrepi: çfarë stresi!

I dashur Akrep, java juaj fillon shkëlqyeshëm me dy ditë hëne në shenjë , e cila do të jetë super fat! Për fat të keq, megjithatë, nuk do të përfundojë gjithashtu ... Të Dielën, në fakt, planeti Venus do të kryejë një transaksion të pafavorshëm për shenjën tuaj, i cili në javët e ardhshme mund t'ju sjellë grindje dhe keqkuptime me partnerin tuaj 

Shigjetari: shkëlqyeshëm!

I dashur Shigjetar , një lajm i mirë po vjen për shenjën tuaj që - duke filluar nga e diela - do të jetë në gjendje të shijojë ndikimin pozitiv të një Venusi të bukur. Planeti i dashurisë është gati të ju dhurojë emocione të mëdha në javët në vijim! Në ndërkohë, shijoni ditët e mërkurë dhe të enjte, kur një hënë me fat do të shkëlqejë në shenjën tuaj: mund të ketë lajme të mira në lidhje me punën, një fushë e mbështetur edhe nga Mërkuri!

Bricjapi: lajm i mirë!

I dashur Bricjap , mĂ« nĂ« fund kĂ«tĂ« javĂ« mund t’i thuash lamtumirĂ« kundĂ«rshtimit tĂ« Venusit ! Duke filluar nga e diela, nĂ« fakt, planeti i dashurisĂ« do tĂ« braktisë shenjĂ«n e Gaforres dhe do tĂ« rikthejĂ« qetĂ«sinĂ« nĂ« jetĂ«n tuaj si çift, e cila kohĂ«t e fundit Ă«shtĂ« mjaft e trazuar. PĂ«r mĂ« tepĂ«r, midis tĂ« premtes dhe tĂ« shtunĂ«s, ju gjithashtu mund tĂ« shijoni lidhjen e hĂ«nĂ«s me shenjĂ«n tuaj, tĂ« gatshĂ«m pĂ«r t'ju dhĂ«nĂ« shumĂ« mĂ« shumĂ« fat.

Ujori: Venusi përballë ...

I dashur Ujor, fatkeqësisht këtë javë - duke filluar të Dielën - planeti Venus do të vijë në kundërshtim me shenjën tuaj, duke filluar një periudhë mjaft të komplikuar për sa i përket ndjenjave. Ndërkohë, shijoni ditët super fat të Premten dhe të Shtunën, me një hënë të bukur së bashku. Në kontekstin e punës, Marsi në opozitë do të vazhdojë t'ju bëjë të ndiheni pak më të lodhur.

Peshqit: mos hezitoni!

Të dashur Peshq, planeti i dashurisë do të vazhdojë t'ju buzëqeshë deri të Dielën: duke shfrytëzuar rastin për të bërë një hap përpara , mos kini frikë të shprehni ndjenjat tuaja! Veçanërisht romantike dhe me fat do të jenë ditët e së Premtes dhe të Shtunës, në të cilat edhe hëna do të veprojë në favorin tuaj. Sidoqoftë, vëmendja për ditët e mërkurë dhe të enjte, kur tensionet mund të lindin në zyrë ose në familje.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco