Lajmi i fundit

Dosja 339/ Lirohet nga burgu ‘Niçja’ i Shijakut dhe tre anëtarë të grupit ‘Volvo 4’

Disa këshilla për të dekoruar një tarracë ose ballkon

Disa këshilla për të dekoruar një tarracë ose ballkon

10:04, 09/06/2021
A+ Aa A-

Tarraca është një pjesë e rëndësishme e çdo shtëpie, veçanërisht gjatë ditëve të verës. 

Mos lejoni që tarraca ose ballkoni të jetë vetëm një vend ku nuk qëndroni shpesh.

Kjo pjesë e shtëpisë mund të shkëlqejë në disa mënyra gjatë verës, por nëse e dekoroni në mënyrën e duhur. 

Tarraca ose ballkoni mund të jetë një oaz i vërtetë dhe një vend ku mund të pushoni, por edhe të kaloni pjesën më të madhe të ditës.

Së pari gjeni vendin e duhur në tarracën tuaj ku mund të krijoni një zonë pushimi dhe ftohjeje. 

Përdorni këndin në hije duke vendosur aty mobiljet e kopshtit.

Mobilje

Nëse dëshironi të shijoni plotësisht tarracën ose ballkonin tuaj, vendosni një set komod, karrige, tavolinë.

Zgjidhni ndriçimin e duhur

Dritat janë një pjesë thelbësore e zbukurimit të çdo këndi, prandaj zgjidhni dritat që do t'i përshtaten më mirë hapësirës së tarracës ose ballkonit tuaj.

Mund të zgjidhni dritat LED, llambat e mëdha me nuanca dhe një stendë, llambat e murit, etj.

Bimët

Bimët do të përmirësojnë më tej pamjen e hapësirës, ​​por gjithashtu do të krijojnë një atmosferë qetësuese. 

Nëse dëshironi që hapësira e tarracës të duket sa më natyrale, atëherë zgjidhni shumë bimë.

Qirinj

Ju do të arrini një atmosferë më të këndshme me qirinj aromatikë, por gjithashtu do të përmirësojë vizualisht pamjen e tarracës dhe ballkonit. 

Qirinjtë do të krijojnë një atmosferë më intime dhe romantike e cila do të jetë më e përshtatshme për relaksim.

Ringjallni mobiljet

Nëse vendosni për divane, jastëkët do të gjallërojnë setin. Gjithashtu, mbulesat e shtratit ose batanijet do të përmirësojnë më tej pamjen e hapësirës. 

Ju gjithashtu mund të zgjidhni një qilim të vogël të lezetshëm. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco