Lajmi i fundit

Bardhi: Një tjetër burgaxhi i Edi Ramës do të largohet nga qeverisja

Përfundojnë në gjykatë/ Akuza të forta ndaj Kim Kardashian dhe Kanye West

Përfundojnë në gjykatë/ Akuza të forta ndaj Kim Kardashian dhe Kanye West

17:50, 18/05/2021
A+ Aa A-

Kim Kardashian dhe ish-bashkëshorti i saj Kanye West, thuhet se mund të përballen me ligjin.

Kjo vjen si shkak i disa ish-punonjësve të tyre të cilët mendojnë t’i hedhin në gjyq.

 

Punonjësit e dyshes thuhet se janë të pakënaqur nga kushtet e tyre të punës dhe kërkojnë një zgjidhje.

 

Një ngjarje e tillë ka ndodhur edhe disa muaj më parë, ku disa njerëz të korit të shërbimit të së dielës, hodhën akuza për Kanye.

U tha se reperi kishte keqtrajtuar disa punonjës. Gjithashtu thuhet se punonjësit janë adoleshentë dhe një pjesë e tyre kanë punuar përtej kufirit maksimal.

 

Nëse kjo vërtetohet, atëherë Kim dhe Kanye do të akuzohen për shkelje të të drejtave të punës së fëmijëve.

 

Kim dhe Kanye ende nuk kanë reaguar në lidhje me këtë akuzë.

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco