Lajmi i fundit

Bilanci ditor i Covid/ 8 raste të reja, 1 humbje jete në 24 orët e fundit

Cilës shenjë të zodiakut i përkasin vrasësit më famëkeq në botë?

Cilës shenjë të zodiakut i përkasin vrasësit më famëkeq në botë?

11:38, 16/05/2021
A+ Aa A-

Vrasësit serialë më të këqij dhe shenjat e tyre të yjeve:

Për të kuptuar lidhjen mes tyre, janë përpiluar një listë me 161 vrasës serikë nga 30 vende të ndryshme. 

Kjo listë përmban vrasësit serialë më të këqij që kanë lindur midis viteve 1900 dhe 2000. Këta janë vrasës me numrin më të lartë të vrasjeve të mundshme .

Pra, këtu janë rezultatet.

Peshqit : 19 vrasës serial.
Akrepi : 17.
Shigjetari : 17.
Ujori : 15.
Bricjapi : 15.
Dashi : 14.
Gaforrja : 13.
Demi : 12.
Binjakët : 11.
Luani : 10.
Peshorja : 10.
Virgjëresha : 8.

Siç mund ta shihni në listën e mësipërme, Peshqit ishte shenja "më e keqe" e zodiakut me më shumë vrasës serial. 

Në këtë listë, 11.8% e vrasësve serial ishin Peshq. Kjo shenjë e zodiakut u ndoq nga afër nga Akrepi dhe Shigjetari, të dy me 10.56%.

Ndërkohë, Virgjëresha është shenja që kishte sasinë më të vogël të vrasësve serial (4.97%).

Ajo që është qesharake për këtë rezultat është se Peshqit njihen si të " butë" dhe të "dhembshur" por me sa duket diçka fshihet pas asaj 'dhembshurie'.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco