Në New York, mund të kaloni natën në apartamentin e 'Friends', për më pak se 20 dollarë

Në New York, mund të kaloni natën në apartamentin e 'Friends', për më pak se 20 dollarë

11:01, 16/05/2021
A+ Aa A-

Menjëherë pasi u njoftua data zyrtare e premierës (27 maj) së episodit të ri të popullarizuar "Friends",  shtëpia ku u xhirua ku një nga serialet më të famshme amerikane , u bë e njohur në Booking.

Edhe pse skenat e brendshme të serialit u filmuan në një studio në Los Angeles, pjesa e jashtme e ndërtesës u filmua në New York - në një rrugë ku është e mundur të vizitosh "The Friends Experience" .

Vizitorët kanë qasje në 18 dhoma që përmbajnë pjese nga banesa dhe ku është e mundur të rikujtohen skenat më të famshme nga seriali.

Ju mund të vizitoni apartamentin e Rachel dhe Monica, të shijoni kolltuqet e rehatshme të Chandler dhe Joey, ose të luani futboll në tryezë në banesën e tyre, por gjithashtu të provoni disa nga kostumet origjinale të treguara brenda dhjetë sezoneve të serisë.

Një darkë e veçantë është organizuar për vizitorët në mbrëmje, dhe në mëngjes ata mund të shijojnë kafe dhe pasta në Perk-un e famshëm Qendror - ku ata mblidheshin rregullisht.

Çmimi për një natë është 19.94 dollarë (që nga episodi i parë i serialit premierë në 1994), dhe është e mundur të qëndroni maksimumi dy netë me radhë.

Image

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco