Kombinuan tiparet e 16 grave të famshme, kirugët plastik krijojnë gruan perfekte

Kombinuan tiparet e 16 grave të famshme, kirugët plastik krijojnë gruan perfekte

11:22, 08/05/2021
A+ Aa A-

Është një e vërtetë e padiskutueshme se një grua me tipare perfekte nuk ekziston.

Sidoqoftë kirugët plastik arritën të krijojnë gruan ideale bazuar në standartet e kohës.

Me saktësi matematikore të proporcioneve duke filluar nga vetullat deri te kyçet, studiuesit dolën me modelin ideal të bukurisë, i cili është një përzierje e tipareve të grave të famshme dhe rezultati duket të jetë mjaft mbresëlënës dhe i veçantë.

Trupi perfekt, sipas hulumtimit, kombinon elemente të 16 grave të famshme, përfshirë gjoksin e Rosie Huntington, belin e hollë të Jennifer Aniston, kthesat e Jennifer Lopez, krahët e këmbët e Gwyneth Paltrow.

 Fytyrë të përsosur, përbëhet nga hunda Jennifer Lawrence, e sytë e përlotur Beyonce, mjekrën e Cameron Diaz dhe buzët me mish Angelina Jolie-së.

Sidoqoftë, edhe pse individualisht këto elemente janë vërtet unike, kombinimi i tyre është përçarës . 

Shkencëtarët mund të kenë hartuar modelin "ideal", por gjetjet përfundimtare mbeten në diskrecionin e të gjithëve.

Image

Image

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco