E lanë për të vdekur, producenti i Nashville, gjen dashurinë në krahët e këngëtares Jenny Tolman

E lanë për të vdekur, producenti i Nashville, gjen dashurinë në krahët e këngëtares Jenny Tolman

11:33, 06/05/2021
A+ Aa A-

Në shtator të vitit 2015, producenti i nominuar nga Grammy, Dave Brainard dhe një mik i tij u sulmuan brutalisht dhe u lanë për të vdekur në rrugët e Nashville.

Ndërsa Brainard u shtrua në spital me një nofull të thyer, një gojë plot dhëmbë të copëtuar dhe fraktura në fytyrë,  telefoni i këngëtares aspirante të muzikës country Jenny Tolman filloi të kumbonte.

Dhe në atë moment, etët e tyre ndryshuan përgjithmonë.

"Kur dëgjon një lloj lajmi për dikë, ai tregon gjithçka që ndjen për atë person," kujton ekskluzivisht Tolman, 25 vjeç, për PEOPLE në një intervistë të fundit në lidhje me telefonatën që ajo mori atë mëngjes fatal. "Ishte një moment epifanie për mua. Ishte si:" O Zot, unë jam dashuruar me këtë person, dhe dikush e ka lënduar atë, dhe unë kam nevojë të jem me të ". Kjo ishte kur kuptova që ai nuk ishte thjesht një mik i mirë. Ai ishte personi im ".

Dhe është ai person që, pas më shumë se katër vjet takimesh, u ul në një gjunj vjeshtën e kaluar dhe i kërkoi Tolman të ishte gruaja e tij ndërsa çifti po ecnin në Jackson Hole, Wyoming.

"Ne erdhëm në këtë hapje pikërisht në bazën e Grand Tetons dhe buzë Jenny Lake, dhe ishte shumë e bukur," kujton Tolman për fejesën e tyre më 28 tetor 2020 .

"Pjesa e çmendur është që një fotograf profesionist që po ecte në këmbë dhe e pa propozimin dhe filloi të na fotografonte. Ishte një ëndërr."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco