Pas vdekjes së Nick Kamen, Madonna prek me fjalët: Ishe gjithmonë...

Pas vdekjes së Nick Kamen, Madonna prek me fjalët: Ishe gjithmonë...

09:26, 06/05/2021
A+ Aa A-

Modeli Nick Kamen, i famshëm për reklamën e Levi's, vdiq në moshën 59-vjeçare.

Madonna i dha nderime bashkëpunëtorit të saj, i cili vdiq të martën .

Ylli i pop-it, 62 vjeç, ndau një foto të të dyve së bashku në Twitter, duke shkruar : “Më thyve zemrën. Ishe gjithmonë një njeri kaq i ëmbël dhe vuajte shumë. Shpresoj që të jesh i lumtur kudo që të jesh Nick Kamen. ”

Një mik i familjes së Kamen konfirmoi se 59-vjeçari vdiq pas një beteje të gjatë me kancerin e palcës së kockave. 

Pavarësisht se iu nënshtrua disa trajtimeve intensive, përfshirë trajtimin e qelizave burimore, trupi i tij u u mund nga  kanceri.

Kamen u bë me famë pas reklamës së tij legjendare Levi's kur 18-vjeçari i atëhershëm u zhvesh deri tek bokset e tij.

Reklama çoi në një rritje të madhe të shitjeve për Levi's dhe doli në vendin e katërt në një numërim të 100 reklamave më të suksesshme të të gjitha kohërave.

 

 

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco