Soni Malaj flet për rikthimin në studion e Flor Mumajesit: La dhimbjen e tij mënjanë...

Soni Malaj flet për rikthimin në studion e Flor Mumajesit: La dhimbjen e tij mënjanë...

12:11, 04/05/2021
A+ Aa A-

Këngëtarja Soni Mlaj është përfolur mjaft së fundmi pas rikthimit të saj në studion e Thre Dots, një rikthim  pas gati një dekade, që pas ndarjes së saj me Flor Mamujsein.

Ky rikthim i saj në studion e tij , erdhi për arsye pune, teksa ajo solli projektin e saj të fundit, pjesmarrësh në Knëgën Magjike, Versioni im.

Mirëpo, duket se menjhërë pas këtij lajmi, ndjekësit filluan të shpresonin për një rikthim të dyshes.

Por, këngëtarja e ftuar në Abc e Pasdites, sqaroi se ajo e vlerësonte jashtëzakonisht shumë gjithë punën dhe vëmendjen profesioanle të Florit në këtë moment të vështirë të jetës së tij, pasi ka humbur njërin nga prindërit.

Ndër të tjera theksoi se gjatë kësaj kohe kanë qenë miq pavarësisht se kanë zgjedhur ta mbajnë këtë miqësi larg kamerave.

“Po unë me Florin kemi pasur marrëdhënie njerëzore të vazhdueshme pavarësisht se nuk e kemi bërë kaq publike. Ndër vite kemi qenë në kontakt dhe ruajmë një respekt shumë të madh për njeri tjetrin. Ne rrugëtimin tonë njerëzor e kemi nisur si miq dhe jemi prapë miq. Me gjithë kohën jo të mirë që Flori po kalon me ndarjen nga jeta të njeriut më të rëndësishëm të jetës së tij, përkushtimi i tij ndaj meje, ndaj materialit, ka qenë maksimal. Ka lënë dhimbjen e tij mënjanë për t’mu gjendur mua pranë në këtë konkurs dhe për të më përkrahur”.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco