Reperi Quando Rondo, u tentua të qëllohej në Xhorxhia

Reperi Quando Rondo, u tentua të qëllohej në Xhorxhia

09:31, 04/05/2021
A+ Aa A-

Quando Rondo dhe shoqëruesit e tij thuhet se u qëlluan pas një prej koncerteve të reperit në Gjeorgji të dielën në mëngjes.

Sipas TMZ , gjuajtësit hapën zjarr tek Rondo, 22 vjeç, dhe ekipi i tij, në një dyqan komoditeti në Blackshear rreth orës 3:20 të mëngjesit.

Ata besojnë se qitësit ishin përtej rrugës.

Nuk duket se Rondo ishte lënduar në incident pasi, sipas burimeve, ai nuk ishte në vendin e ngjarjes kur mbërritën oficerët e policisë.

Sidoqoftë, burimet i thanë TMZ se një anëtar i ekuipazhit të Rondo u qëllua në dorë dhe u mjekua në një spital lokal.

Motivet e personave të armatosur janë të panjohura, por burimet e policisë i thanë TMZ se shoqëruesit e Rondo ishin përfshirë në një tjetër të shtënë me armë që i mori jetën reperit King Von në nëntor, kështu që mbase kjo ishte 'hakmarrje'.

Rondo nuk ka komentuar atë që ndodhi në mediat sociale, por postoi një imazh me "Lordin" e Lil Phat.

Image

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco