Muzikantja Ezra Furman pranon se është një grua transgjinore

Muzikantja Ezra Furman pranon se është një grua transgjinore

14:12, 22/04/2021
A+ Aa A-

Muzikantja Ezra Furman njoftoi se ajo është një grua transgjinore dhe një nënë.

Këngëtarja e Ezra Furman dhe Harpoons ndau të vërtetën e saj në Instagram këtë javë së bashku me fotot e saj dhe një foto të saj me fëmijën e saj.

"Doja të ndaja me të gjithë se unë jam një grua trans, dhe gjithashtu se unë jam një nënë dhe kam qenë për një kohë tani (si 2+ vjet)," shkroi ajo. 

Për të qenë një grua trans: për arsyet e mia unë kam hezituar të përdor këto fjalë, veçanërisht fjalën 'grua'. Unë shpesh e kam përshkruar veten si jo binare, gjë që mbase është akoma e vërtetë (thjesht do të ulem me atë pyetje për momentin).

Furman,  shpjegoi se pranimi i identitetit të saj ishte “kompleks” por shtoi se është “komplekse të jesh çdo lloj gruaje”.

"Unë jam shumë krenare që jam një grua trans dhe e kam njohur atë dhe jam në gjendje ta them", shkroi ajo. "Ky nuk ka qenë një udhëtim i lehtë."

Furman përshkroi gjithashtu "magjinë e prindërimit", duke e quajtur përvojën e saj "të bukur dhe të shenjtë".

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco