Njihuni me fotografen e 'fiksuar' për të treguar bukurinë unike të njerëzve albinë

Njihuni me fotografen e 'fiksuar' për të treguar bukurinë unike të njerëzve albinë

10:47, 19/04/2021
A+ Aa A-

Përmes artit të saj, fotografja Yulia Taits nxjerr në pah hijeshinë e njerëzve me albinizëm. 

Ajo ka publikuar 2 projekte kushtuar personave me këtë gjendje të rrallë të lëkurës të quajtur Bukuri Porcelani dhe Bukuri Porcelani 2 . 

Portretet e Yulia kapin bukurinë që kanë këto modele dhe përmes tyre, ajo ka inkurajuar shumë njerëz të jenë të sigurt në lëkurën e tyre.

Ne u hipnotizuam nga portretet e Yulia-s dhe, duke i ndarë me ju, shpresojmë se do të forcojnë besimin tuaj dhe do t'ju bëjnë të doni çdo 'grimë' të vetes.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco