'Ai punon 12 orë në ditë, pa pushim'/ De Niro në krizë për shkak të divorcit

'Ai punon 12 orë në ditë, pa pushim'/ De Niro në krizë për shkak të divorcit

09:47, 19/04/2021
A+ Aa A-

Aktori i njohur Robert De Niro dhe Grace Hightower aktualisht po kalojnë një proces gjyqësor divorci që pretendohet se po e bën jetën e aktorit të mjerueshme dhe ndikon ndjeshëm në financat e tij.

Grace shpenzon rreth 215,000 dollarë në muaj për rroba, bizhuteri dhe luks të tjerë në kartat e kreditit dhe rreth 160,000 dollarë në para, dhe për ta përballuar atë, aktori duhet të pranojë të gjitha rolet që i ofrohen.

"Z. De Niro është 77 vjeç, megjithëse e do punën e tij, ai nuk duhet të punojë aq shumë në një moshë të tillë Ai punon12 orë në ditë, pa pushim", tha avokati i De Niro.

 Robert i detyrohet taksave të shtetit dhe tarifa nga dy filmat e ardhshëm do të shkojë ekskluzivisht për ato qëllime, vuri në dukje avokati.

Sidoqoftë, avokati i gruas së tij pretendon të kundërtën. 

Avokati i saj kujtoi se De Niro nuk kursen as në shpenzimet e tij. 

Kështu që ai dyshohet se shkon në mëngjes me helikopter dhe viziton miqtë e tij në Florida me aeroplan privat.

Image

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco