Ish e dashura padit Chet Hanks për dhunë me 1 milion dollarë: Erdhi me thikë

Ish e dashura padit Chet Hanks për dhunë me 1 milion dollarë: Erdhi me thikë

13:35, 14/04/2021
A+ Aa A-

Ish e dashura e Chet Hanks e padit atë për 1 milion dollarë, duke pretenduar se ai e kishte abuzuar fizikisht dhe verbalisht gjatë marrëdhënies së tyre.

Avokatët e Kiana Parker akuzuan që Hanks - djali 30-vjeçar i aktorëve Tom Hanks dhe Rita wilson - kishte treguar "një model të abuzimit në familje", ndërsa njoftuan padinë gjatë një konference shtypi në Teksas të martën.

"Kjo ka të bëjë me dhunën brenda kufijve të një marrëdhënieje midis një burri dhe një gruaje, një burri që goditi mendërisht dhe fizikisht dhe psikologjikisht, Kiana Parker," tha avokati Kevin Murray.

Padia, e paraqitur të hënën në Fort Bend County, detajon disa incidente të pretenduara abuzimi, duke përfshirë një sherr të 8 janarit që çoi Parker të paraqiste një urdhër ndalimi kundër Hanks, i cili u dha më vonë atë muaj.

Të dy filluan takimin në Mars 2019 dhe u transferuan së bashku rreth një vit më vonë, thonë dokumentet e gjykatës.

Më 18 tetor 2020, Parker pretendon se Hanks u tërbua kur ajo donte të linte dhomën e hotelit në New Orleans, ku ai ishte duke filmuar për serialin Showtime "Your Honor".

Më vonë atë natë, ai dyshohet se «u bë agresiv dhe armiqësor». Kur ajo u përpoq të largohej, Hanks "e kapi atë me forcë të madhe, nga krahu i saj i djathtë duke shkaktuar dhimbje të menjëhershme", pretendon padia.

Ndërsa u përpoq të largohej përsëri, Hanks dyshohet se e shtyu atë, e quajti atë një "k*rvë të zezë geto" dhe e theu telefonin e saj në copa, sipas padisë.

Ish e dashura e Chet Hanks, Kiana Parker e padit atë për 1 milion dollarë për abuzim të pretenduar

Ai më pas dyshohet se e paralajmëroi atë që të mos raportonte incidentin, duke thënë se ajo duhet të mbante mend se ai ishte "Chet Hanks" dhe se askush nuk do ta besonte atë, ajo ishte thjesht një k*rvë e zezë geto".

Muajin tjetër, në Sugar Land, Texas, Hanks dyshohet se "kërcënoi të" shkatërronte trurin [e Parker-it] "në një vrasje-vetëvrasje, pretendon procesi gjyqësor. 

Biseda thuhet se u zhvillua ndërsa binjakët 9-vjeçarë të Parker ishin në shtëpi.

Çifti më në fund ra dakord të ndahej më 6 janar, por dy ditë më vonë, kur Parker shkoi për të lëvizur sendet e saj nga shtëpia, Hanks dyshohet se "u bë jashtëzakonisht agresive".

Ajo pretendon se ai i erdhi asaj me një thikë - dhe se ajo e mbrojti veten duke i  gjuajtur një tenxhere në kokën e tij.

Image

Chet Hanks tregon kokën e tij të përgjakur pas një grindjeje të pretenduar me ish Kiana Parker.

Image

Image

Image

Image

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco