Jay-Z, Nas dhe Diddy mbështesin Ray McGuire për kryebashkiak të New York City

Jay-Z, Nas dhe Diddy mbështesin Ray McGuire për kryebashkiak të New York City

11:02, 14/04/2021
A+ Aa A-

Ikonat e hip-hopit Jay-Z, Nas dhe Diddy po i 'japin hua' zërat e tyre politikës së qytetit për herë të parë - duke mbështetur  Ray McGuire për kryetarin e bashkisë së New York . 

Reperët u shfaqën në një thirrje të Zoom me McGuire, Angie Martinez dhe Steve Stoute për të diskutuar planin e "kthimit gjithëpërfshirës" të kandidatit për kryetar bashkie për qytetin.

"Kur New York ishte më i gjall, ishte sepse ishte një destinacion për njerëzit që të vinin atje dhe të krijonin," tha Jay-Z.

Manjati i Roc Nation zbuloi se ai kontaktoi me McGuire për të drejtuar një fond që po planifikonte të fillonte për njerëzit me ngjyrë.

 “Ai më tregoi për planet e tij për të kandiduar për kryetar bashkie . Unë kam qenë si, njeri, atje shkon se! E kuptova nga po vinte," tha ai.

Ndërkohë, na është thënë që roli i Diddy në fushatë shkon përtej miratimit vetëm të McGuire.

Image

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco