FOTO/ Brenda rezidencës luksoze që Madonna i bleu The Weeknd's për shifrën marramendëse

FOTO/ Brenda rezidencës luksoze që Madonna i bleu The Weeknd's për shifrën marramendëse

09:15, 13/04/2021
A+ Aa A-

Madonna sapo bleu 19.3 milion dollarë rezidencën e The Weeknd.

Këngëtari i "Save Your Lots", 31 vjeç, së pari renditi shtëpinë e Hidden Hills qershorin e kaluar për 25 milion dollarë përpara se prona të merrte një ulje çmimi prej 6 milion dollarësh.

Ai fillimisht bleu rezidencën 12,500 metra katrorë plus në 2017 për 18.2 milion dollarë, tregojnë të dhënat e pronës.

Ndërsa, Madonna, 62 vjeç, e mbylli marrëveshjen më 9 Prill.

Rezidenca përfshin shtatë dhoma gjumi dhe 9 tualete, ulet në gati tre hektarë dhe është e rrethuar me pemë të kuqërremta për një intimitet të fundit.

Karakteristikat e shtëpisë përfshijnë një sallë hyrëse me një tavan me lartësi të dyfishtë dhe një mur dritare dykatëshe, kuzhinë të gjerë dhe një bar argëtues.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco