Pse Meghan Markle nuk do të marrë pjesë në varrimin e Princit Philip?

Pse Meghan Markle nuk do të marrë pjesë në varrimin e Princit Philip?

09:45, 11/04/2021
A+ Aa A-

Princi Harry do të fluturojë për në MB për të marrë pjesë në varrimin e gjyshit të tij Princ Philip të shtunën, por gruaja e tij, Meghan Markle, nuk do të jetë me të. 

Markle, e cila pritet të sjellë në jetë fëmijën e dytë të çiftit, një vajzë, në fillim të verës do të qëndrojë në shtëpi në Kaliforni sipas këshillës së mjekut të saj, njoftoi Pallati Buckingham.

Ajo kishte shpresuar të ishte në krah të Harrit, i tha një burim mbretëror The Post. 

Por udhëtimi dhe fluturimi 12-orësh, u konsideruan shumë të taksueshme. 

"Duka i Sussex po planifikon të marrë pjesë", tha një zëdhënës mbretëror në një konferencë shtypi, duke përdorur titullin tjetër të Harrit. 

“Dukesha e Sussex është këshilluar nga mjeku i saj të mos udhëtojë. Kështu që duka do të marrë pjesë.

Varrimi në kishën St. George's Chapel të Windsor do të jetë një çështje intime, e kufizuar në 30 pjesëmarrës nën rregullat e rrepta të distancës sociale në Mbretërinë e Bashkuar. 

As Kryeministri Boris Johnson nuk do të marrë pjesë, në mënyrë që të lejojë hapësirë ​​për sa më shumë anëtarë të familjes mbretërore. 

Philip vdiq të premten në shtëpi në kështjellë, vetëm dy muaj nga 100-vjetori i lindjes. 

Ai u nderua të shtunën me një përshëndetje 40-minutëshe me armë në të gjithë vendin. 

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco