Rachel Uchitel tentoi të largohej nga banesa e saj me gati 50 mijë dollarë qira të papaguar

Rachel Uchitel tentoi të largohej nga banesa e saj me gati 50 mijë dollarë qira të papaguar

09:25, 10/03/2021
A+ Aa A-

Rachel Uchitel  i është kërkuar që të largohet nga shtëpia e saj pasi dyshohet se ka mbledhur gati 50,000 dollarë me qira të vonuar.

Ish-zonja e Woods u zhvendos në një shtëpi 3200 $ në muaj në Upper East Side në 2019, por sipas një procesi gjyqësor të parë nga Page Six, kishte paguar qiranë për disa muaj atë vit.

Pastaj, ajo dyshohet se ndaloi pagimin e qirasë tërësisht në maj të vitit të kaluar, duke mbledhur një faturë prej 25,550 dollarë për vitin 2020.

Pronari Sherwood Allen Salvan na tregon se kishte ajo mbushur çantat dhe u zhvendos në shkurt, por sipas padisë, ajo ende supozohet të paguajë 19.200 dollarë me qira midis janarit 2021 dhe qershorit 2021, kur qiraja e saj mbaron. Dhe ai i dëshiron ato para.

Padia pretendon se ka edhe dëme në pronë, tarifa dhe interesa në vlerë prej $ 4,094.

Por Uchitel - i cili, sipas padisë, tërhoqi disa kontrolle qiraje para se ajo të ndalonte të paguante tërësisht - bëri kërkesë për falimentim në korrik të vitit 2020.

Deri tani pronari po padit garantuesen e tij për 48,844 dollarë që ai pretendon se duhet t’i paguajë.

Duke i bërë gjërat edhe më të çrregullta, garantuesi  refuzon duke pretenduar se "ishte kryer një mashtrim" dhe se u dha me qira dy-vjeçare si për 2019 dhe 2020, kur ajo kishte rënë dakord të mbulonte vetëm vitin 2019.

"Garancia ime e nënshkruar për një qira një-vjeçare u lidh nga dikush me një qira dy-vjeçare për të cilën unë nuk dija ose pajtohesha," shkruan ajo.

Ajo gjithashtu pretendon "ka mbrojtje të ndryshme për mospagimin e qirasë që janë mjete juridike të lidhura me COVID nga shteti, qeveria lokale dhe federale".

Ajo shton, “Unë nuk kam ndërmend të lëndoj njerëz ose të vjedh nga njerëzit. Isha në mes të një pandemie si gjithë të tjerët. Unë kurrë nuk kam menduar që dikush të paguajë qiranë time ose padyshim që ishte një situatë në të cilën askush nuk priste të ishte në të ose nuk dëshironte të ishte”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco