Kultivonte marijuanë, ish-futbollistit i jepet dënim i butë

Kultivonte marijuanë, ish-futbollistit i jepet dënim i butë

08:01, 03/03/2021
A+ Aa A-

Ish-futbollisti 46 vjeçar Gigi Sartor u arrestua ditët e fundit për shkak se po kultivonte një serë marijuana në një vilë të izoluar në Parmë.

Dhe ditën e djeshme atij i është dhënë dënimi me një vit, dy muaj dhe njëzet ditë ( prokurori kishte kërkuar dy vjet).

Gjykatësi, raporton Gazzetta di Parma , i dha 46-vjeçarit dënim të butë dhe përjashtoi recidivizmin (ish-lojtari ka një histori të shkeljes së detyrimeve të ndihmës familjare dhe keqtrajtimit).

 Një shëmbëlltyrë e trishtueshme është ajo e Sartor, i cili në moshën 17 vjeçare, në verën e vitit 1992, u shit nga Padova te Juve për një miliard lireta që për atë kohë ishte shuma më e lartë e paguar ndonjëherë për një futbollist të mitur.

Sipas akuzës, ish-mbrojtësi ishte ndërmjetësi midis dy grupeve që administronin paratë për bastet e kampionatit të futbollit, por ai gjithmonë i mohoi dhe në vitin 2019 ai u shpall i pafajshëm.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco