Cilët janë aktorët që u futën në këpucët e James Bond

Cilët janë aktorët që u futën në këpucët e James Bond

18:35, 02/03/2021
A+ Aa A-

James Bond është një nga personazhet ikonikë të kinematografisë, por ndër vite vetëm pak burra kanë pasur rastin të veshin kostumin e tij. Personazhi u krijua nga autori Ian Fleming për serinë e tij të librave “James Bond”.

Nga 1962-i ai u vu në ekran si film. Pierce Brosnan, Timothy Dalton dhe Roger Moore janë mes atyre që janë pëlqyer më shumë në këtë rol.

Por në krye të listës mbetet Sean Connery, i cili ndërroi jetë në tetor të 2020-ës.

Prej 15 vitesh në rolin e agjentit 007 ka qenë Daniel Craig, që së shpejti do lançojë serinë e fundit ku shfaqet si protagonist pasi prej kohësh ka lajmëruar se do dalë në pension.

 

Cili prej tyre është i preferuari juaj?

    © SYRI.net

    Lexo edhe:

    Komentet

    Shto koment

    Denonco