Will Smith së shpejti politikan?

Will Smith së shpejti politikan?

17:35, 02/03/2021
A+ Aa A-

Muzikanti dhe aktori më parë ka shprehur hapjen e tij drejt hyrjes në politikë, duke shprehur se është i gatshëm të bëjë një hap ndryshe.

Duke folur në një intervistë të re me ‘Pod Save America’, Smith sërish dha idenë për të kandiduar,  por pa dhënë një kuptim të afateve kohore të mundshme.

 “Unë mendoj se tani do të lejoj që zyra presidenciale e SHBA-së të stabilizohet pak dhe pastaj do ta konsideroj atë në një moment tjetër”, tha Smith, duke iu referuar përurimit të fundit të Joe Biden si President i ShBA-së.

“Kam absolutisht një mendim: Unë jam optimist, shpresoj, besoj në mirëkuptim midis njerëzve dhe besoj në mundësinë e harmonisë”, vazhdoi ai.

“Unë me siguri do të bëj pjesën time, pavarësisht nëse ajo mbetet artistike ose, në një moment, sipërmarrje në arenën politike”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco