Probleme me shëndetin! Princi Philip në spital

Probleme me shëndetin! Princi Philip në spital

19:24, 01/03/2021
A+ Aa A-

Mjekët po trajtojnë Princin Philip, 99 vjeç, për një infeksion. Ata gjithashtu do të ndërmarrin testime dhe vëzhgime për një gjendje para-ekzistuese të zemrës, tha Pallati Buckingham.

Philip, i cili mbush 100 vjet në qershor, u dërgua në spitalin e mbretit Edward VII në Londër në 16 Shkurt, si një masë paraprake pasi u ndje keq. Një burim i pallatit në atë kohë tha se duka kishte hyrë në spital pa ndihmë.

Filipi u transferua rreth tre milje (5 km) në Spitalin e Shën Bartholomeut, i njohur gjithashtu si Bart, në Qytetin e Londrës.

Arsyeja e saktë e pranimit fillestar të Filipit nuk është zbuluar, por qëndrimi i tij nuk lidhet me Covid-19.

Si duka, ashtu edhe mbretëresha, morën vaksinat Covid-19 muajin e kaluar.Dy ditë më vonë, Duka i Kembrixhit tha se gjyshi i tij ishte “mirë” dhe se mjekët po e “vëzhgonin” atë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco