Intervista e vitit/ Princ Harry: Shqetësimi im më i madh ishte përsëritja e historisë

Intervista e vitit/ Princ Harry: Shqetësimi im më i madh ishte përsëritja e historisë

10:37, 01/03/2021
A+ Aa A-

Do të jetë intervista e vitit.

Princ Harry dhe gruaja e tij Meghan Markle siç është shkruar gjatë dhe më herët kanë dhënë intervistën e tyre të parë, për Oprah Winfrey.

Intervista është planifikuar të transmetohet në 7 mars por ditën e djeshme rrjeti i transmetimit CBS ka publikuar dy klipe të shkurta nga intervista.

Harry 36 vjeç shihet i ulur pranë Meghan 39 vjeç , të cilën po e mbante për dore. 

‘ShqetĂ«simi im mĂ« i madh ishte pĂ«rsĂ«ritja e hsitorisë’ dĂ«gjohet duke thĂ«nĂ« Harry nĂ« video, ku mesa duket i referohet historisĂ« sĂ« nĂ«nĂ«s sĂ« tij Princesh DianĂ«s, e cila ndĂ«roi jetĂ« nĂ« moshĂ«n 36 vjeçare nĂ« njĂ« aksident me makinĂ« pas divorcit me Princin Charles.

Çifti njoftoi mĂ« 14 shkurt se ishin nĂ« pritje tĂ« fĂ«mijĂ«s sĂ« tyre tĂ« dytĂ«.

"Unë thjesht jam i lehtësuar dhe i lumtur që po flas për të me ty me gruan time në krah", tha princi.

"PĂ«r shkak se nuk mund ta imagjinoj si mund tĂ« ketĂ« qenĂ« pĂ«r tĂ« [Diana-n], tĂ« kalonte kĂ«tĂ« proces vetĂ« gjithĂ« vite mĂ« parĂ«.”

"Ka qenĂ« tepĂ«r e vĂ«shtirĂ« pĂ«r ne tĂ« dy, por tĂ« paktĂ«n kemi pasur njĂ«ri-tjetrin,” shton ai.

Winfrey është shprehur se asnjë temë nuk është jashtë kufijve dhe në një moment i thotë çiftit" ju keni thënë disa gjëra mjaft tronditëse këtu " duke përfshirë që situata e tyre kishte qenë" pothuajse e pashmangshme ".

Para se të transferoheshin në Kaliforni, çifti ishte ankuar për trajtimin e tabloideve britanike ndaj Meghan, babai i së cilës është i bardhë dhe nëna është afro-amerikane, për disa prej të cilave ata thanë se ishin ngacmim ose racizëm.

Në fillim të këtij muaji, Pallati Buckingham njoftoi se çifti nuk do të kthehen në jetën e tyre si anëtarë të familjes mbretërore.

Familja mbretërore thuhet se nuk është shumë e lumtur për intervistën e çiftit me Oprah. 

Intervista do të transmetohet disa orë pasi Mbretëresha Elizabeth do t'u drejtohet vendeve të komonuelthit në një fjalim televiziv. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco