Tetë gabime në dizajn që bëjnë pronarët e apartamenteve të vogla

Tetë gabime në dizajn që bëjnë pronarët e apartamenteve të vogla

11:55, 28/02/2021
A+ Aa A-

Sa më i vogël të jetë një apartament, aq më e vështirë është ta dekorosh.

Çdo vendim në dukje i parrezikshëm (si vendosja e një tavoline kafeje përpara divanit)  mund ta bëjë apartamentin vizualisht të madh ose ta bëjë atë të duket edhe më i vogël.

Bright Side sjell disa rekomandime të dizenjatorëve për dekorimin e apartamenteve të vogla dhe tani e dimë se çfarë gabimesh bëhen shpesh nga ata që jetojnë në këto vende të vogla: 

 1. Qilima të vegjël

Image

2. Nuk ka dritë të mjaftueshme

Image

3. Vijat horizontale

Image

4. Mobiljet e bëra me materiale "të rënda"

Image

5. Muret dhe tavani në të njëjtën ngjyrë

Image

6. Mobilje pa këmbë

Image

7. Pasqyra të vogla

Image

8. TV është në nivelin e syve ose më poshtë

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco