Lady Gaga: dy bulldogët e grabitur me armë dorëzohen në Polici nga një grua e panjohur

Lady Gaga: dy bulldogët e grabitur me armë dorëzohen në Polici nga një grua e panjohur

07:15, 27/02/2021
A+ Aa A-

Hollywood - Dy bulldogët francezë që iu vodhën Lady Gaga janë gjetur të sigurtë dhe janë dorëzuar në polici, sipas zyrtarëve. Të dy qentë, të vjedhur në një grabitje të armatosur, janë "bashkuar" me përfaqësuesit e këngëtares, tha policia amerikane.

Shëtitësi i qenve të Lady Gaga, Ryan Fischer, u qëllua nga dy burra që rrëmbyen qentë në Hollywood, Los Angeles, të mërkurën.

Ai është në spital dhe familja e tij tha të premten se ai pritej të shërohej plotësisht.

Detajet sesi u gjetën qentë janë të paqarta.

Associated Press tha se një grua i kishte sjellë në rajonin policor të Komunitetit Olimpik në Los Angeles dhe përfaqësuesit e këngëtares kishin konfirmuar se ishin qentë e saj.

Gruaja dukej se ishte "e papërfshirë dhe e palidhur" me grabitjen, tha një zëdhënës i policisë.

Lady Gaga kishte ofruar 500,000 dollarë (359,000 stërlina) për kthimin e qenve në mënyrë të sigurtë, por nuk është e qartë nëse shpërblimi është kërkuar nga gruaja që i ktheu.

Ylli I këngës - emri i vërtetë i të cilit është Stefani Germanotta - është aktualisht në Romë duke punuar në një film të ri të Ridley Scott, Gucci.

Në reagimin e saj të parë publik ndaj sulmit, Gaga shkroi në Tëitter të premten: "Zemra ime është e sëmurë".

"Po lutem që familja ime të jetë përsëri e plotë me një akt mirësie. Do të paguaj 500,000 dollarë për kthimin e tyre të sigurt".

Gaga dihet se është jashtëzakonisht mbrojtëse ndaj qenve të saj, të cilët e kanë shoqëruar atë në American Music Aëards dhe në shfaqjen e saj në Super Boël 2017.

Ndërkohë, kanë dalë pamjet që tregojnë një nga të dyshuarit që qëllon në drejtim të shëtitësit të qenve, z. Fischer përpara se të shkonte t’i merrte qentë me emrat Koji dhe Gustav.

Një bulldog i tretë, i quajtur Mis Azia, vrapoi dhe më vonë u gjet nga policia.

Shëtitësi i qenve u qëllua në gjoks, sipas raporteve në mediat amerikane.

Familja e tij lëshoi ??një deklaratë të premten duke lavdëruar personelin mjekësor që ishte kujdesur për të dhe duke thënë se ishin të sigurt për shërimin e tij të plotë, marrëveshje për mediat amerikane.

"Ne nuk mund të themi mjaftueshëm për të falënderuar të gjithë personat e parë që përgjigjen, infermierët dhe mjekët që kanë punuar kaq pa u lodhur për t'u kujdesur për Ryan," thuhej në deklaratë.

"Sigurisht, ne gjithashtu duam të falënderojmë Lady Gaga e cila nuk ka treguar asgjë përveç dashurisë dhe shqetësimit të pandërprerë për Ryan dhe familjen tonë që nga fillimi.

Ryan i do qentë Gustavo dhe Koji po aq sa dhe Lady Gaga, kështu që ne  bashkohemi me lutjen e saj për  kthimin e tyre shëndoshë e mirë".

Image

ImageImageImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco