Disa 'tradita' të grave nga brezi i kaluar që duhen harruar përgjithmonë

Disa 'tradita' të grave nga brezi i kaluar që duhen harruar përgjithmonë

15:24, 24/01/2021
A+ Aa A-

Shumë 'marifete' që kanë përdorur nënat dhe gjyshet tona ekzistojnë edhe sot, prandaj ne i mbajmë me kujdes dhe përpiqemi t'ua kalojmë brezave të ardhshëm. 

Në të njëjtën kohë, ka ide që duhet të qëndrojnë në jetën tonë vetëm për t'u përdorur në filma dhe libra historikë.

Për shembull, blerja e ushqimit me shumicë, hekurosja e "të gjitha gjërave", ose mbajtja e veshjeve të bukura por mos veshja e tyre. 

Mund të jetë jashtëzakonisht e pakëndshme të jetosh në botën moderne me këto qëndrime.

Bright Side na kujtoi edhe njëherë disa tradita nga brezi i kaluar qe duhen harruar përgjithmonë.

Reçipetat duhet të vishen edhe në shtëpi.

Image

Flokët e shkurtra janë të destinuara vetëm për dembelët.

Image

Duhet patjetër të ngjyrosni thinjat

Image

Ndiheni të ndrojtur kur blini produkte higjienike femërore

Image

Ruajtja e rrobave për vite me radhë dhe mos veshja e tyre

Image

Hekurosja e gjithçkaje

Image

Takat e larta janë shoqja më e mirë e një femre

Image

Të shkosh në teatër është një shans për të treguar rrobat e tua.

Image

Tatuazhet janë vetëm për të rinjtë.

Image

Takimet me miqtë duhet të bëhen në shtëpi.

Image

Përdorimi i kolltukëve të palosur në vend të shtretërve

Image

Blerja e një fustani të ri për një rast të veçantë për ta veshur vetëm një herë

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco