Shtatë vite pas arrestimit të tij, Justin Bieber: Nuk jam krenar për atë që isha...

Shtatë vite pas arrestimit të tij, Justin Bieber: Nuk jam krenar për atë që isha...

11:23, 24/01/2021
A+ Aa A-

Justin Bieber ka publikuar një mesazh të përzemërt dhe emocional për fansat e tij, shtatë vjet pas ditës pasi u arrestua.

Më 23 janar 2014, në Miami, Bieber u arrestua nën dyshimin se po i jepte makinës i dehur ndërsa ishte në timonin e një Lamborghini të verdhë me qira.

"Çfarë f *** bëra? Pse më ndalove?" Bieber pyeti oficerin e policisë .

Tani, shtatë vjet më vonë, Bieber ka shpjeguar në Instagram, mënyrën dhe faktin se incidenti nuk ishte "ora e tij më e mirë" .

“7 vjet më parë sot u arrestova, nuk ishte ora ime e mire. Nuk jam krenar për atë që isha në jetën time më parë. Unë isha i lënduar, i pakënaqur, i zemëruar. E gjithë kjo për të thënë që Zoti më ka sjellë një rrugë të gjatë. Prej atëherë që tani unë kuptoj diçka. Zoti ishte aq i afërt me mua atëherë sa është tani”.

Inkurajimi im për ju është që… e kaluara juaj të jetë një kujtesë se sa larg ju ka sjellë zoti. Mos lejoni që turpi të ju shkatërrojë, le të marrë përsipër falja e Jezusit dhe shikoni jetën tuaj të lulëzojë në gjithçka që Perëndia ju ka krijuar për të qenë”, ka thënë ai.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco