Ndahet nga jeta aktorja e famshme franceze, Nathalie Delon

Ndahet nga jeta aktorja e famshme franceze, Nathalie Delon

09:45, 22/01/2021
A+ Aa A-

Aktorja franceze Nathalie Delon,e cila dikur konsiderohej si një nga gratë më të bukura në botë, vdiq nga kanceri të enjten në moshën 79-vjeçare, tregoi djali i saj.

"Nëna ime vdiq këtë mëngjes në orën 11 në Paris, e rrethuar nga familja dhe miqtë e saj," tha aktori Anthony Delon.

"Ajo vdiq nga një kancer shumë i shpejtë," i tha ai, AFP. 

Delon u bë e famshme në 1967 në "Le Samourai", përballë burrit të saj të atëhershëm, legjendës së ekranit francez, Alain Delon.

Image

Image

Image

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco