Elie Saab vendos të braktis Javën e koleksionit ‘Couture’ në Paris, ja arsyeja

Elie Saab vendos të braktis Javën e koleksionit ‘Couture’ në Paris, ja arsyeja

19:41, 21/01/2021
A+ Aa A-

Dizanjeri i njohur, Elie Saab ka vendosur të heqë dorë nga Java e koleksionit Couture në Paris, pasi Libani vendosi një bllokim të rreptë për të luftuar një rritje në rastet e coronavirusit.

Saab ka vendosur të shtyjë prezantimin e koleksionit derisa të përmirësohen kushtet, në interes të mbrojtjes së ekipit të saj me më shumë se 400 njerëz, tha Elie Saab Jr, drejtori ekzekutiv i markës së themeluar nga babai i tij.

“Koleksioni i Haute Couture është gati, por xhirimi është mjaft i komplikuar. Ne vendosëm të bënim një pushim të vogël dhe të prisnim kohën e duhur për ta xhiruar dhe për ta prezantuar atë para publikut”, tha ai për WWD.

Libani u ka ndaluar banorëve madje edhe nga blerjet ushqimore në një përpjekje për të ndaluar rritjen e rasteve të reja, të cilat kanë çuar sistemin e tij spitalor në pikën e thyerjes.

Projektuesit libanezë kishin selinë e tyre të dëmtuar rëndë në një shpërthim shkatërrues në Bejrut më 4 gusht, duke shtuar problemet e tyre të bllokimit. 

 

    © SYRI.net

    Lexo edhe:

    Komentet

    Shto koment

    Denonco