COVID/ E mbani mend djalin e Benjinit në filmin 'Jeta është e bukur’, tani punon në një qendër thirrjesh

COVID/ E mbani mend djalin e Benjinit në filmin 'Jeta është e bukur’, tani punon në një qendër thirrjesh

10:56, 21/01/2021
A+ Aa A-

Giorgio Cantarini sot është 29 vjeç por u bë i njohur përmes filmit ikonë të 1997 “Jeta është e bukur”, kur ishte vetëm pesë vjeç.

Ai luante rolin e djalit të Benjinit, Giosue Orefice. 

Me kalimin e viteve ai i është përkushtuar aktrimit, por për shkak të urgjencës së Covid, siç tha ai për "Il Messaggero", ai ka ndryshuar kurs dhe tani është një operator në një qendër thirrje për Mbrojtjen Civile:

"Për artistët është i vështirë, ku kalim. Por të japësh një dorë në betejën kundër Covid-19, është më mirë ". 

Giorgio jetoi për vite në Shtetet e Bashkuara midis New York dhe Los Angeles dhe u bë i njohur në botë falë interpretimeve në filma të tillë si "The Gladiator" në të cilin ai luajti rolin e djalit të Russel Crowe. 

Tani ai është kthyer në Itali.

Cantarini është vëllai i Lorenzo, këngëtar i Dear Jack, dhe së bashku me të ai është pjesë e një ekipi operativ për koronavirusin, ku rindërton rrjetin e kontakteve të pozitivëve.

 "Teatrot janë të mbyllura dhe puna në skenë për momentin është mjaft e vështirë," vazhdon ai.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco