‘Më ka tërhequr zvarrë nëpër shtëpi’/ Christina Ricci paraqet urdhër ndalimi ndaj James Heerdegen

‘Më ka tërhequr zvarrë nëpër shtëpi’/ Christina Ricci paraqet urdhër ndalimi ndaj James Heerdegen

09:39, 21/01/2021
A+ Aa A-

Ricci, e cilia bëri kërkesë për divorc nga Heerdegen në korrik me pretendimin se është abuzuar, dha detaje të reja në lidhje me abuzimin e pretenduar, raporton TMZ.

Ylli 40-vjeçar i "Casper" pretendon se abuzimi i Heerdegen filloi në dhjetor 2019, kur ajo i tha atij se donte një divorc, megjithëse kur bllokimi i COVID-19 filloi në mars, ajo "u gjend e bllokuar në një shtëpi me një abuzues të dhunshëm. ”

Ajo pretendon se Heerdegen e sulmoi atë dy herë në qershor 2020, teksa e tërhoqi zvarrë nëpër shtëpi .

Një detaj tjetër i zbuluar në paraqitjen e saj të fundit: Ricci u shpreh se ai i kishte thënë "e vetmja mënyrë që ti vinte keq për mua është nëse do të copëtohesha në copa të vogla" në fund të vitit 2019, "diçka që më bëri të mendoj se [ai] mund të më vriste".

Image

Gjykatësit urdhërojnë që Heerdegen të mbajë distancë nga Ricci dhe djali 6-vjeçar i çiftit, Freddie.

Ajo po kërkon gjithashtu një urdhër zyrtar të gjykatës që e ndalon atë të kthehet në shtëpinë e tyre, nga i cili ai tashmë është larguar.

Ricci po kërkon gjithashtu të shmagë mundësinë që Heerdegen të publikojë disa foto dhe video të paspecifikuar që ajo ka frikë se ai do të përdorë për ta zhvatur ose "poshtëruar dhe turpëruar" atë, dhe dëshiron që ai të dorëzojë materialet.

Përmes avokatit të tij, Larry Bakman, Heerdegen i tha TMZ se ai "pa dyshim, mohon të gjitha pretendimet e abuzimit të bëra nga znj. Ricci si të ndodhura në vitin 2020" dhe i tha se po planifikon të paraqesë urdhrin e tij ndalues kundër Ricci "duke detajuar sjelljen e saj abuzive, të nxitur nga abuzimi me alkoolin dhe substancat."

Image

"Dokumentet e tij do të përfshijnë gjithashtu dokumentacionin që znj. Ricci u shpreh në dhjetor 2019 që nuk kishte pasur incidente të mëparshme të dhunës në familje midis çiftit, duke vënë në dyshim besueshmërinë e saj."

Ricci dhe Heerdegen u takuan në 2011 në setin e serialit fatkeq të Ricci "Pan Am" dhe u martuan në vitin 2013.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco