'Kurrë mos u turpëroni', Mel C flet hapur për luftën e saj me depresionin

'Kurrë mos u turpëroni', Mel C flet hapur për luftën e saj me depresionin

10:48, 17/01/2021
A+ Aa A-

Mel C ka reflektuar sinqerisht në betejën e saj me depresionin , duke theksuar rëndësinë e kontaktit me të dashurit për ndihmë.

47-vjeçarja u diagnostikua me depresion më shumë se dy dekada më parë dhe shpesh ka folur për të si dhe për çrregullimin e të ngrënit. 

Ndërsa bisedonte në 'Radio Show' të Graham Norton në Virgin Radio, Mel inkurajoi fansat e saj që 'kurrë të mos u vinte turp' të flisnin për shëndetin e tyre mendor.  

Mel, emri i saj i plotë është Melanie Chisholm, shpjegoi se si në fillim ajo ishte shumë 'e turpëruar' për të folur për këtë, por duke folur për mënyrën se si ndihej ajo u përmirësua.

Image

Ajo tha: 'Unë i mbajta ato sekrete dhe mendoj se njerëzit janë mjaft të vetëdijshëm për këtë rreth jush, por ata nuk dinë si t'ju afrohen. 

'Unë mendoj se do të kisha thënë vetëm "njerëzit që të duan do të  kujdesen për ty, të lutem drejtohu tek ata" .

Këngëtarja e 'Who I Am', e cila ishte e njohur si Sporty Spice, vazhdoi se ajo mendon se shumë njerëz janë 'në siklet' për të folur pavarësisht se është jetike.  

Ajo shtoi: 'Unë kam vuajtur edhe me një çrregullim të ngrënies. Unë mendoj se shumë njerëz ndihen shumë të turpëruar dhe shumë të zënë ngushtë për këtë sikur është një dobësi dhe ju e keni humbur këtë kontroll ... 

'Është kaq e rëndësishme të zgjasësh dorën dhe të mos kesh kurrë më turp. Të gjithë kemi probleme dhe shqetësime. Njerëzit kanë nevojë për njerëz.

'Nëse dikush afër Teje po e kalonte atë (depresion) unë mendoj se thjesht duhet të zgjasësh dorën ...'  

Image

Diku tjetër në intervistë, Melanie - e cila publikoi ??albumin e saj të tetë solo vitin e kaluar - pranoi se ka bërë paqe me faktin se ajo do të mbahet mend gjithmonë si një Spice Girl.

Këngëtarja gjithashtu foli për 'luftën' me një çrregullim të të ngrënit dhe depresionin pasi presionet e famës së Spice Girls 'e çuan atë deri në sëmundje' shtatorin e kaluar. 

Mel, e cila ishte 20 vjeç kur iu përgjigj një njoftimi për të formuar një grup vajzash në 1994, tregoi se si ajo kishte 'gjithçka' që 'kishte ëndërruar ndonjëherë' por ishte 'dëshpërimisht e pakënaqur'

Duke folur për The Observer , ajo tha: 'Uljet e të qenit i famshëm ishin shumë të vështira. Më shtyu deri në sëmundje. Unë po luftoja me një çrregullim të të ngrënit dhe vuaja nga depresioni. Unë kisha gjithçka që kisha ëndërruar dhe isha dëshpërimisht e pakënaqur. Shpesh harrohet që njerëzit në sytë e publikut janë njerëz '.  

Duke folur për The Mirror, ajo tha: 'Unë nuk kisha më vullnet për të qëndruar në këtë jetë dhe vendosa të shkoja dhe të takoja oja mjekun tim të përgjithshëm ... gjëja e parë që ai adresoi ishte depresioni.

Image

Këngëtarja, e cila u quajt Sporty Spice për shkak të stilit të saj atletik, luftoi depresionin e saj përmes një përzierje të terapive, akupunkturës dhe ilaçeve. 

Mel ka zbuluar se pjesa kryesore në albumin e saj të ri solo, 'Who I Am', ishte frymëzuar nga beteja e saj me një çrregullim të ngrënies, i cili u zhvillua në kulmin e famës së saj.

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco